Służba Liturgiczna w Rzymie

Rok Jubileuszowy przyciąga do Rzymu pielgrzymów z całego świata. Nie mogło więc tam zabraknąć przedstawicieli Duszpasterstwa Służby Liturgicznej naszej diecezji, którzy w dniach 9-13 lutego udali się z pielgrzymką do Wiecznego Miasta.

W służbie chorym i cierpiącym

„Cierpienie jest trudnym darem. Jest jednak również zaszczytnym Bożym zaproszeniem do współpracy w Jego zbawczym dziele” – powiedział bp Piotr Sawczuk w Światowy Dzień Chorego podczas Mszy św. celebrowanej w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim.

Modlitwa ze Zranionymi i za Zranionych

Chcemy modlić się z Wami i za Was – mówi abp Wojciech Polak, zwracając się w krótkim nagraniu do osób skrzywdzonych. Przygotowane na ten rok materiały duszpasterskie na Dzień modlitwy i solidarności są głosem zranionych wykorzystaniem. Biskupi wyznaczyli w diecezjach główne miejsca modlitwy i spotkania tych, którzy chcą wyrazić solidarność z osobami skrzywdzonymi.

Uroczystości z okazji 20. rocznicy śmierci s. Łucji dos Santos

W związku z 20. rocznicą śmierci siostry Łucji dos Santos, najdłużej żyjącej uczestniczki objawień maryjnych w Fatimie z 1917 roku, w tym miejscu kultu maryjnego odbyły się uroczystości upamiętniające tę portugalską karmelitankę. W czwartkowych modlitwach wzięło udział w Fatimie kilka tysięcy osób, w tym pątnicy z Polski.

Wieże katedry Notre-Dame dostępne już latem

Wieże paryskiej katedry Notre-Dame mają zostać udostępnione turystom latem tego roku. Poinformowało o tym Centrum Dziedzictwa Narodowego, które zarządza zwiedzaniem zabytków należących do państwa.

Seminaryjny Wieczór Wiary

Miejsce: Drohiczyn - WSD
Spotkanie dedykowane jest młodzieży męskiej. Jet to okazja do modlitwy, refleksji nad Słowem Bożym, podzielenia się w grupie oraz do spotkania w…

Ofiarować modlitwę w intencji chorych

Przyszliśmy tu na Mszę Św. i dziękujemy za to, że mamy tyle siły, zdrowia i sprawności, by tu być. Dlatego módlmy się za chorych, także za tych, którzy sami nie są w stanie za siebie się modlić. - mówił ks. Jarosław Błażejak w kazaniu podczas Mszy Św. z udziałem osób niepełnosprawnych z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach.

Pamięć o Sybirakach przekazywana z pokolenia na pokolenie

85. lat temu, nocą z 9 na 10 lutego 1940 roku, rozpoczęła się pierwsza masowa deportacja Polaków w głąb Związku Sowieckiego. Pierwsza z czterech, przeprowadzonych w latach 1940-1941, wywózek Polaków na wschód. Brutalnie wyrwani ze swoich domów, w mroźną noc, w pośpiechu i strachu w bydlęcych wagonach jechali tygodniami w nieznane. Transport dla wielu oznaczał śmierć.