Relikwie błogosławionego w stoczkowskiej świątyni
Mszy św. z tej okazji przewodniczył i wniesienia relikwii dokonał dziekan węgrowski ks. prał. Leszek Gardziński. Na początku Eucharystii został zaprezentowany referat przypominający życiorys i dokonania Prymasa Tysiąclecia. Tekst autorstwa Bolesławy Gromek odczytał Tadeusz Szymecki.
W uroczystości wziął udział ks. bp Antoni Dydycz, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Przypomniał, że korzenie bł. Kardynała związane są z pobliskim Łochowem, Prostynią oraz Zuzelą. Nakreślił tło historyczne życia Prymasa. Okres zaborów, pierwszej i drugiej wojny światowej, reżimu komunistycznego sprawiły, że przyszło mu żyć w bardzo trudnych czasach. Jednak porządne wychowanie, jakie otrzymał w domu rodzinnym, oparte o przykład rodziców, ukształtowały w nim postawę patriotyzmu, głębokiej religijności, szczególnie miłości do Matki Najświętszej. Kaznodzieja wskazał również na przyjaźń Kardynała z Matką Różą Czacką – założycielką ośrodka dla niewidomych w Laskach. Razem zostali ogłoszeni błogosławionymi.
Ks. Biskup przywołał również swoje osobiste spotkania z kardynałem. Wśród nich było i to ostatnie, kiedy był świadkiem zamykania trumny z doczesnymi szczątkami późniejszego Błogosławionego.
Na zakończenie Eucharystii ks. Biskup odmówił specjalna modlitwę za wstawiennictwem bł. Stefana Wyżynnego i udzielił błogosławieństwa relikwiami.
W uroczystości udział wzięli zaproszeni kapłani, dzieci pierwszokomunijne, bierzmowana młodzież, parafianie i goście. W przeżywaniu liturii dopomógł śpiew chóru parafialnego pod kierunkiem Magdaleny Borkowskiej.
Od tego momentu każdy nawiedzający stoczkowską świątynię będzie, dzięki obecności relikwii, będzie mógł przyzywać wstawiennictwa bł. Stefana Wyszyńskiego.
tekst i zdjęcia – ks. Marcin Gołębiewski