Święta Anno, uproś Wnuka, niech ma każdy czego szuka!

W odpust świętej Anny 25 lipca miała miejsce XII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej. Zorganizowana została przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej i Parafię Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni.
Uroczystość w Prostyni

Zaproszenie na odpust św. Anny do Prostyni

„Święta Anno uproś Wnuka, niech ma każdy, czego szuka” – tą prostą modlitwą mieszkańców Prostyni i przybywających na to święte miejsce pielgrzymów zapraszam na Odpust ku czci św. Anny do prostyńskiej Bazyliki Mniejszej w Diecezji Drohiczyńskiej.

Można już się zgłaszać na Hosanna Festiwal 2021

Hosanna Festiwal to Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który od ponad 25 lat organizowany jest w Siedlcach. W tym roku odbędzie się on w dniach 17-19 września. Właśnie ruszyła rejestracja uczestników.

Można już się zgłaszać na Hosanna Festiwal 2021

Hosanna Festiwal to Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który od ponad 25 lat organizowany jest w Siedlcach. W tym roku odbędzie się on w dniach 17-19 września. Właśnie ruszyła rejestracja uczestników.

Laurki z dobrymi uczynkami – to prezent od dzieci na urodziny prymasa Wyszyńskiego

Dzieci uczestniczące w półkoloniach w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przygotowały i przyniosły do katedry gnieźnieńskiej laurki z dobrymi uczynkami z okazji 120. rocznicy urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego. W podziękowaniu abp Wojciech Polak oprowadził najmłodszych po domu arcybiskupów gnieźnieńskich śladami Prymasa Tysiąclecia.

Świdnicka kuria zaprzecza informacjom „Faktu”. „Nie było oskarżeń o oszustwa ze strony biskupa”

„Świdnicka Kuria Biskupia stanowczo protestuje przeciwko nieprawdziwym informacjom, szkalującym księdza biskupa Ignacego Deca, które pojawiły się w dniu 4 sierpnia 2021 r. w gazecie „Fakt” (s. 10) oraz na stronie internetowej www.fakt.pl („Skandal w diecezji”)” – czytamy w oświadczeniu. Dementuje w nim nieprawdziwe informacje zamieszczone na łamach dziennika.

Franciszek: Wiara Jezusa nie jest towarem, o który trzeba się targować

„Kiedy mówi się o Ewangelii i jej możliwych zakłóceniach, nie idzie się na kompromisy: wiara w Jezusa nie jest towarem, o który trzeba się targować” – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Po tradycyjnej lipcowej przerwie Ojciec Święty wznowił audiencje ogólne. W sierpniu odbywają się one w auli Pawła VI.

Franciszek wspomina ŚDM w Krakowie. „Czas łaski”

„Zachęcam wszystkich – a zwłaszcza młodych – aby w mocy Ducha Świętego nieśli z odwagą i entuzjazmem Ewangelię Chrystusa przyszłym pokoleniom” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, zwracając się do pielgrzymów polskich obecnych w auli Pawła VI. Papież nawiązał do piątej rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Papież wznawia audiencje w auli Pawła VI

Po wakacyjnej przerwie w lipcu, w najbliższą środę 4 sierpnia o godz. 9.15 Franciszek będzie przewodniczył audiencji generalnej w auli Pawła VI – poinformował serwis vaticannews.