Wieczernik 3.12.2018 r.

Dnia 3 grudnia 2018 roku o 19.00 odbyło się spotkanie Unii Apostolskiej Kleru diecezji Drohiczyńskiej. Przybyło na wspólny wieczernik dziewięciu kapłanów, mimo bardzo niesprzyjającej pogody – bardzo duża mgła i ślisko na drogach.

Pierwsza część spotkania miała miejsce w naszej katedrze, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Półgodzinna adoracja była okazją do zadumy nad rozpoczętym Adwentem, w tym miały pomóc teksty o które była oparta adoracja.

Po pierwszej, najważniejszej części, przeszliśmy na gościnną plebanie ks. Dziekana na część formacyjną. W tej części ksiądz Dyrektor krótko przedstawił relację z Pielgrzymki UAK na Jasną Górę w tym roku oraz z rekolekcji dla Unionistów i zachęcił do wzięcia udziału w tych wydarzeniach w przyszłym roku. Następnie została przedstawiona krótka historia UAK w Polsce oraz omówiliśmy Dyrektorium  Krajowe Unii Apostolskiej Duchownych Diecezjalnych w Polsce. Po wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości i odpowiedzeniu na pytania, zostało do ustalenia data następnego naszego spotkania. Ustalono datę na dzień 9 lutego 2019 r. godzina 1100 w kaplicy prywatnej ks. biskupa Tadeusza Pikusa.

Była też trzecia część trzecia naszego spotkania, również bardzo ważna, przy wspólnym stole. Tu była też okazja do wspólnych rozmów i wymiany doświadczeń oraz wspomnień. W miłej atmosferze świętowaliśmy kapłańskie spotkanie.

tekst – ks. Grzegorz Terpiłowski
zdjęcia – ks. Krzysztof Rzepczyński