W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, przypadającą w tym roku 27 czerwca, bp. Piotr Sawczuk przewodniczył Mszy św. w kościele parafialnym w Milejczycach, gdzie znajduje się łaskami słynący obraz Serca Jezusa w wizerunku Dobrego Pasterza.
Pasterz zakochany w swoich owieczkach
Biskupa, przybyłych kapłanów, siostry zakonne oraz licznie zgormadzonych wiernych powitał miejscowy proboszcz ks. Jarosław Rosłon. Poprosił biskupa o modlitwę w intencji wszystkich przybywający przed oblicze Jezusa – Dobrego Pasterza.
Homilię wygłosił o. prof. dr hab. Andrzej Derdziuk OFMCap. Zwrócił uwagę, że w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa czytania liturgiczne mówią o dobrym Pasterzu. Jest nim sam Jezus, który jest zakochany w swoich owieczkach. Każda z nich jest dla niego najdroższa na świecie. Pasterz ma jednak świadomość słabości owiec. O. Derdziuk podkreślił, że zarówno przypowieść o zagubionej owcy, jak i o zgubionej drachmie, czy synu marnotrawnym, ukazują wielką miłość Boga. To z miłości posłał On swojego Syna. Jezus zanim został dobrym Pasterzem, zanim przyniósł każdego z nas Ojcu na swoich ramionach, najpierw sam stał się Barankiem ofiarnym, aby dać życie owcom. Przezwyciężył otchłań zła przez niewypowiedzianą miłość.
Na zakończenie ks. Proboszcz oraz delegacja parafian złożyli biskupowi życzenia z racji zbliżającego się dnia imienin. Podziękowano również proboszczowi za pracę i zaangażowanie duszpasterskie w rozwój tego miejsca, które przyciąga coraz większą liczbę wiernych. Biskup oznajmił zebranym, że właśnie w dniu uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa powołał specjalną komisję, która pomoże rozeznać otrzymywane w tym miejscu przez wiernych łaski oraz wyznaczy odpowiednie kierunki przyszłych działań duszpasterskich.
W ostatnim czasie wierni przybywający do milejczyckiej świątyni i modlący się przed wizerunkiem Jezusa Dobrego Pasterza z otwartym Sercem, doznają wielu łask.
Z racji uroczystości wierni trwali na modlitwie od czwartku do soboty. W tym czasie słowo Boże głosił ks. Jerzy Jastrzębski – autor publikacji dotyczących Serca Pana Jezusa. Podczas nocnych czuwań adorowano Najświętszy Sakrament oraz Najświętsze Serce Jezusa.
tekst i zdjęcia – ks. Marcin Gołębiewski

