Kapłan z ludu wzięty dla ludu jest ustanowiony

Z życia parafii

Słowa te wzięte z Listu do Hebrajczyków były głównym mottem ogólnopolskich rekolekcji dla kapłanów pracujących z młodzieżą, które odbyły się od 12 do 15 października 2020 r. w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku.

Ćwiczeniom duchowym przewodniczył ks. Bogusław Kowalski, proboszcz par. katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie oraz ks. Michał Dziedzic, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży diecezji warszawsko-praskiej. Rekolektanci przyjechali z trzynastu diecezji.

Podczas rekolekcji poruszane były zagadnienia dotyczące formacji i metod pracy z młodzieżą m.in. jak zaplanować wszechstronny rozwój młodego człowieka, zaangażować w apostolską misje Kościoła, kształtować osobowość katolika i Polaka. Każdy dzień rekolekcji był wypełniony modlitwą oraz konferencjami podczas których kapłani mogli po raz kolejny uświadomić sobie jak wielką wartość ma powołanie kapłańskie, które w swoim życiu realizują.

 tekst i zdjęcie – ks. Daniel Plewka