Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2021

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2021

W pierwszą niedzielę Adwentu ruszyła akcja Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Serdecznie zachęcamy do nabywania świec wigilijnych tylko w kościołach na terenie Diecezji Drohiczyńskiej.
Uroczystość upamiętniająca Jana Maletkę_25.11.2021

Zawołany po imieniu

W święto kolejarza 25 listopada 2021 r. odbyła się podniosła uroczystość upamiętniająca Jana Maletkę, kolejarza zamordowanego przez strażników niemieckich za udzieloną pomoc Żydom jadącym do Obozu Zagłady Treblinka II.
Boski Adwent

Boski Adwent

Pierwszy chrześcijański kalendarz adwentowy jest dostępny w parafiach diecezji drohiczyńskiej. W tym roku podczas Adwentu po raz pierwszy zachęcamy do nabycia Kalendarzy, aby w sposób małych gestów i dobrych uczynków przygotować się na przyjście Jezusa.

Rolnicy wspierają Straż Graniczną

Rolnicy z diecezji drohiczyńskiej, siedleckiej i białostockiej zrzeszeni w Polskim Związku Zawodowym Rolników (PZZR) zakupili quada w prezencie dla Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej im. gen. dyw. Henryka Minkiewicza z siedzibą w Białymstoku.

Matka Boża Elekcyjna na znaczku pocztowym

W środę, 8 grudnia br., Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek pocztowy emisji „Matka Boża Elekcyjna". Autor projektu, Bożydar Grozdew, przedstawił na znaczku obraz z wizerunkiem Matki Bożej Elekcyjnej, według tradycji towarzyszący elekcjom królów polskich od Stefana Batorego do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie obraz znajduje się w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na warszawskiej Woli.

Dziś wchodzi w życie zreformowane prawo karne w Kościele

Z dniem 8 grudnia br. wchodzą w życie zmiany wprowadzone przez papieża Franciszka konstytucją apostolską Pascite gregem Dei (ogłoszoną 1 czerwca br.), na mocy której została znowelizowana Księga VI Kodeksu Prawa Kanonicznego dotycząca sankcji karnych w Kościele.

Sukces Joanny Błońskiej w międzynarodowym konkursie

Rozstrzygnięty został II Międzynarodowy Konkurs Sztuki Współczesnej Quadriennale Betesda. Duży sukces odniosła w nim artysta plastyk Joanna Błońska, kurator wielu wystaw w Sokołowskim Ośrodku Kultury, organizatorka plenerów malarskich, opiekun Grupy Plastycznej W Drodze, odznaczona między innymi Srebrnym Medalem Diecezji Drohiczyńskiej i Medalem BENEMERENTI przyznanym przez Ojca św. Benedykta XVI.