„Nasz biskup, nasz rodak..”

„Nasz biskup, nasz rodak…” to słowa wygłoszone w homilii przez ks. dra Zenona Czumaja, które przyświecały uroczystościom poświęconym sł. Bożemu bp. Piotrowi Adolfowi Szelążkowi, które odbyły się 15 maja w kościele poklasztornym oraz Węgrowskim Ośrodku Kultury.

Ambasador Ukrainy o wizycie abp. Paula Gallaghera: Stolica Apostolska doskonale rozumie obecną sytuację

"Główne przesłanie, jakie płynie z wystąpień abp. Gallaghera jest takie, że Stolica Apostolska doskonale rozumie obecną sytuację. Dzięki wielu spotkaniom i rozmowom arcybiskup jest absolutnie świadomy poziomu trwającego kryzysu, cierpienia narodu ukraińskiego i konieczności jego wspierania" - powiedział o wizycie abp. Paula Gallaghera, ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej, Andrij Jurasz.

Misyjny Wieczór Miłosierdzia

20 maja, jak zwykle w trzeci piątek miesiąca, odbył się w naszym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim Wieczór Miłosierdzia. Tym razem zaproszenie do poprowadzenia tego nabożeństwa przyjął wikariusz sąsiedniej konkatedralnej parafii ks. Mirosław Puchacz, który aktualnie pełni funkcję dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Drohiczyńskiej.