Jubileusz parafii Łazówek

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2019 r. ks. bp Piotr Sawczuk w Diecezjalnym Sanktuarium Maryjnym w Łazówku przewodniczył Eucharystii z okazji odpustu oraz stulecia istnienia parafii rzymskokatolickiej.

Tornister na Wschód

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję i pomoc polskim dzieciom z Białorusi! Przynieś materiały szkolne 8 września do swojej parafii, a Caritas przygotuje z nich wyprawki szkolne.

Święto Chleba

Ks. bp Piotr Sawczuk 11 sierpnia 2019 r. uczestniczył w Ciechanowcu w Święcie Chleba.

Ks. Łukasz Kachnowicz z Lublina suspendowany

Były lubelski duszpasterz akademicki i katolicki publicysta, ks. Łukasz Kachnowicz, został ukarany przez abp. Stanisława Budzika suspensą. Kara jest konsekwencją porzucenia obowiązków kapłańskich oraz wypowiedziami i zachowaniem sprzecznymi z nauczaniem Kościoła.

Rośnie liczba pielgrzymów w Medjugorie

Do Medjugorie - miejsca domniemanych objawień Matki Bożej przybywa coraz więcej pielgrzymów, rocznie nawet 3 mln - mówi w wywiadzie dla włoskiej agencji SID abp Henryk Hoser, specjalny wizytator apostolski w tym miejscu.

Polscy obrońcy życia apelują o wsparcie dla Mary Wagner

Do wsparcia modlitewnego i wysyłania kartek oraz listów do obrończyni życia z Kanady Mary Wagner zachęcają przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Znana kanadyjska obrończyni życia, aresztowana 17 kwietnia br. w Vancouver, oczekuje w więzieniu na proces sądowy wyznaczony na 9 i 10 września br.

Franciszek: celem naszego życia jest niebo

„Nie dajmy się wciągnąć przez małostkowości życia, lecz wybierzmy wspaniałość nieba” – zachęcił Ojciec Święty w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przed modlitwą „Anioł Pański”.

W mocy Bożego Ducha

Takie hasło przyświecało uczestnikom III Parafialno-Gminnego Maratonu Rodzinnego, który odbył się 22 czerwca 2019 r. przy par. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Stoczku. Głównymi organizatorami byli członkowie Akcji Katolickiej, których duchowo wspierał ks. asystent Daniel Obzejta.