O Panamie w Drohiczynie – kolejny dzień Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży


Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 były wiodącym tematem trzeciego dnia Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które w dniach 3 – 5 lutego odbyło się w Drohiczynie.

Po Mszy św. w drohiczyńskiej katedrze młodzież zebrała się w auli seminaryjnej, gdzie zawitał też oczekiwany przez wszystkich gość – Enrique Zarak – ambasador Republiki Panamy w Polsce. Zaproszenie do Panamy Enrique Zarak uzupełnił opowieścią o swoim kraju. Szczegółowo przedstawił historię Panamy zwracając szczególną uwagę na jej długą drogę do niepodległości. Nakreślił też obraz ekonomi, gospodarki, relacji społecznych Panamy. Opisał ofertę przygotowaną dla turystów kładąc szczególny nacisk na niezwykłą przyrodę tego kraju.

W dalszej części swoją wiedzą o miejscu najbliższych ŚDM podzielili się przedstawiciele Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, którzy w styczniu odwiedzili Panamę. Opowiadali o swojej podróży, o spotkanych tam ludziach, o niezapomnianych przeżyciach, które już za dwa lata mogą być udziałem każdego młodego człowieka.

Już w trakcie forum wiele diecezji zadeklarowało wyjazd do Panamy na ŚDM 2019 podając nawet przybliżoną liczbę uczestników. W diecezji drohiczyńskiej także można już zgłaszać chęć wyjazdu na spotkanie młodych ludzi z całego świata z głową Kościoła papieżem Franciszkiem, który w Polsce mówił – Wstańcie z kanapy!

tekst – Agnieszka Bolewska – Iwaniuk

zdjęcia – al. Bartosz Ojdana