Diecezjalny Bezalkoholowy Bal Karnawałowy w Korytnicy


Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oddział w Korytnicy wraz z ks. Rafałem Romańczukiem już po raz 7 zorganizowało Bezalkoholowy Bal Karnawałowy, który odbył się 4 lutego br. tym razem pod tytułem „Dziki Zachód”. Tradycyjnie zaczęło się od Mszy św. w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca Męczennika w Korytnicy o godz. 17:00.

Po nabożeństwie wszyscy udali się na salę do Woli Korytnickiej. Tam czekały już ciepłe dania oraz świetna muzyka, która porywała do tańca. Oczywiście co to za bal bez konkursów. DJ nie dawał się nudzić i organizował niesamowite konkurencje, które czasem wymagały wielkiej precyzji i kreatywności. Jednym z konkursów był np. taniec połączony z akrobatyką pt. „Figury”. Uczestnicy mieli za zadanie dobrać się w pary i gdy muzyka cichła DJ rzucał hasło np. „jedna noga” i w tym momencie pary musiały wykazać się sprytem i taką figurę zaprezentować.

Głównym i chyba najbardziej oczekiwanym punktem imprezy było wyłonienie króla i królowej balu. Nagrody były bardzo cenne, a co za tym idzie, bardzo pożądane przez uczestników. Trudno im się dziwić, ponieważ tegorocznymi nagrodami były konsole Sony Playstation 4. Nic jednak by się nie udało bez tak wspaniałych ludzi, którzy właśnie brali udział w tym balu. Pokazali jak świetnie można było się bawić bez alkoholu i innych używek, a jednocześnie chwalili sobie takie imprezy. Szczególnie podziękowania należą się wójtowi Stanisławowi Komudzińskiemu i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za wsparcie, bez którego młodzież nie mogła by się tak wyśmienicie bawić, zdobyć tak cenne nagrody oraz skosztować wielu pysznych dań zaserwowanych na balu. Za to wszystko wielkie Bóg zapłać.

Mamy nadzieję, że ta tradycja dalej będzie kontynuowana i za rok będzie się można tak wspaniale bawić na 8. Diecezjalnym Bezalkoholowym Balu Karnawałowym, może tym razem pt. „Lata 90”.

tekst i zdjęcie – Weronika Świentoń